3 tipy na skvělá místa, kam zajít s přáteli

Poslední dobou, když si chci jít sednout někam s přáteli, vždy zazní jako první slovo hospoda, ale je to opravdu jediné místo, kde lze s přáteli posedět?

Kam zajít s přáteli

S přáteli nemusíš chodit jen do hospody...

Představím ti tři druhy specializovaných kaváren, kde si můžeš posedět u nápoje či drobného zákusku. Ze všech níže zmíněných míst si můžeš cukrovinky zakoupit i domů.

Cukrárna

Již slyšíš ten cukr v názvu? Ano, zamíříme na místo plné sladkých lahůdek. Království cukrátek, bonbónů, zákusků a dortů, tak pro co se rozhodneš? Pro kávu a zákusek? Zákusky si každá správná cukrárna dělá sama, a tak se liší i recepty a chuť daného výrobku.

Je třeba zkoušet různé cukrárny a zjistit, která vaší chuti zalahodí nejlépe. Cukrárna vám může nabídnout i zchlazení během letních dnů, jímž je studená zmrzlina či zmrzlinové poháry.

Čokoládovna

Čokoládovna, jak již název napovídá, je kavárna zaměřená na pochutiny převážně čokoládového charakteru.
Čokoláda neznamená pouze sladké, a proto zde naleznou to pravé i milovníci hořkých chutí. V těchto kavárnách nalezneš nepřeberné množství nejen tabulkové čokolády, ale můžeš se pustit do ochutnávání pestré nabídky pralinek, kterou správná čokoládovna má mít. Také můžeš zamlsat nad různými poháry a kombinacemi s ovocem.

Já osobně nejraději do čokoládovny nejraději chodím na čokoládové fondue.Čokoládové fondue je pokrm, kdy si čerstvé ovoce namáčíš do čerstvé tekoucí čokolády, mnohdy umístěné do fontánky.

Mojí oblíbenou čokoládovnou je brněnská čokoládovna MINACH v pasáži ALFA, Poštovská 6E.

Čajovna

Mnoho vůní nasládlých, nahořklých, ba dokonce svěžích jako čerstvě posekaná louka – to vše v sobě skrývá čajové doupě v šeravých místnostech.

Posezení u čaje na polštářcích nebo na židlích za doprovodu podmanivé orientální hudby a směsice vůní uvolní každého a rozpoutá říjenou konverzaci.

Ačkoliv zde nenalezneš alkohol či cigarety, zdejší specialitou jsou vodní dýmky s pestrou škálou tabáků.
Co u čajoven vyhledávám já, jsou společenské hry ať již karetní nebo deskové. Příjemně s přáteli strávíš den a navíc se pobavíš. Pozor, toto není výbava každé čajovny, je třeba se nejprve informovat o vybavenosti.

Kdybych ti měla doporučit čajovnu v Brně, pak bych jistě vyzdvihla čajovnu Za zrcadlem na Jiráskově 55 s bohatou zásobou společenských her.

A když jsem u toho doporučení míst v Brně, pak nesmím vynechat kavárnu Maid Café, kde ti příjemnou obsluhou budou Maidky inspirované japonskou kulturou. Navíc se zde můžeš pobavit například u karaoke.

Kam tedy zamíříš příště?

Autor:

Usměvavá jednadvacetiletá dívka, co rozdává svůj optimismus a znalosti druhým. Jako blíženec se zajímá o vše a je tvořivý člověk. Vedle tvořivé činnosti má nejraději zvířata, knihy a tanec

►► Všechny příspěvky | Email | Web

Názory a komentáře

Napiš svůj názor