6 tipů, jak si vylepšit svůj pokoj

Máš pocit, že tvému pokoji něco chybí? Máš hezky vymalované stěny, nový nábytek, ale pořád to není ono? A co takhle nějaké doplňky? Jsou totiž určité maličkosti, které dokážou podtrhnout tvé království a dát mu takzvanou třešničku na dort. Mám tu pro tebe pár tipů na různé doplňky, kterými si můžeš svůj pokojík oživit.

Řekni sama, nechtěla bys také takový pokoj?

Květiny

V pokoji bys měla mít rozhodně nějaké květiny. Nejen, že čistí vzduch, ale také přidají tvému pokoji život. Některé květiny ti dokonce můžou i celý pokoj příjemně provonět. Můžeš si pořídit nějakou květináčovou kytku, která ti vydrží nebo si pravidelně kupovat čerstvé nařezané květiny do vázy.

Květiny

Květiny jsou nejen skvělou dekorací, ale také budou čistit vzduch ve tvém pokoji.

Obrazy, obrázky a fotky

Zdi tvého pokoje by neměly být úplně prázdné, takže nezapomeň ani na nějaký ten obraz, který by měl být laděný do stylu tvého pokojíku. Pokud tedy máš pokoj v abstraktnějším styku, určitě si nepořizuj obraz třeba s květinami! Kromě obrazů si může po zdech rozvěsit i rámečky s fotkami tvých blízkých. Takže až ti bude smutno, stačí se podívat okolo sebe a všichni, které máš ráda, budou stále s tebou.

Obrazy

Krásné obrazy oživí prázdnou zeď.

Svíčky a svícny

Nemusíš si pořizovat svíčky jen pro romantické večery s přítelem. Svíčky můžeš mít ve svém pokoji neustále a ani je nemusíš zapalovat. Některé jsou totiž tak hezké, že ti udělají pěknou dekoraci i bez hořícího plamínku. Pokud si ale budeš chtít zpříjemnit večer při světle svíček, můžeš zkusit například nějaké aromatické svíčky, které ti nádherně provoní tvé království pěknou vůní, a příjemný večer je rázem na světě! Co je ještě dobré, jsou plovoucí svíčky, které zapálíš a dáš do mísy s vodou. Svíčky ti tam budou hezky plout po hladině a uvidíš, jak krásně to bude vypadat. Nebo si pořiď jen samotný svícen na svíčky, ten taky vypadá velice dobře, jak se svíčkou tak i bez ní!

Svíčky

Svíčky můžou být jako dekoraci, aniž bys je zapálila.

Zrcadla

Která z nás se ráda na sebe nekouká do zrcadla nebo se bez zrcadla obejde? Zrcadlo by tedy nemělo chybět ani u tebe v pokoji. Nejen, že se u něj budeš moct líčit a upravovat, ale můžeš si dokonce vybrat i takové, že bude působit jako výrazný doplněk tvého pokoje. Pořídíš-li si nějaké velké zrcadlo přes celou zeď, pomůže ti to tak zvětšit opticky tvůj pokoj!

Zrcadla

V zrcadle se můžeš ráno nalíčit a po zbytek dne ti bude dělat ozdobu tvého pokoje.

Mísy a vázy

Vázy nemusí být jen na květiny. Váza ti totiž skvěle poslouží jako dobrá dekorace sama o sobě nebo si stačí pořídit dekorativní písek či kamínky a můžeš jimi vázu naplnit. To samé můžeš udělat i s mísou. Zkus doplnit vázu nebo mísu třeba o sušené květiny, mušle nebo vonný písek různých barev. Stačí jen zapojit fantazii a sladit to se stylem tvého pokoje.

Vázy

Když vázu či mísu něčím naplníš, vykouzlíš z ní originální dekoraci.

Autor:

Dvacetiletá cílevědomá usměvavá slečna, odbornice přes líčení, kosmetiku a módu, která našla vášeň a zalíbení v psaní. Vystudovala obor kosmetika-vizážistika, tudíž ví o čem je doopravdy řeč.

►► Všechny příspěvky | Email | Web | Facebook

Názory a komentáře

 1. Em |

  Super tipy! :)) A ten obraz s tou Audrey mám :))

 2. Slečna K. |

  Ten by se mi hodil do mého nového pokoje :-D

 3. ♥Bubble♥ |

  Téda! Zajímevé návrhy, ale my nemůžeme mít v pokoji zapálené svíčky, protože táta hend huláká, že uhoříme, atd..:D A všechny tyhle věci stojí nějaké peníze a ty teď nějak moc nejsou na světě:D A my máme, tak malý pokoj, že by se sem nic z toho nedalo ani kam dát:D

 4. Slečna K. |

  Ono se to dá sehnat i dost levně, třeba v Kiku, nemyslím ale tu prodejnu nábytku a tak, ale Kik, jak tam mají i oblečení, tam sežneš dekorací spoustu i za přijatelné ceny :-)

 5. Elis |

  moc dobré rady ,napadly mě plakáty když jsou kvalitní tak vypadají dobře

Napiš svůj názor