Barevná typologie: letní typ

Letní typ barevné typologie je ten typ dívek, které na první pohled můžou působit nevýrazně. Jejich pleť bývá velice světlá s našedlým nebo namodralým podtónem. Patří sem plavovlásky, avšak jde spíš o popelavou než zlatavou blond. Letní typ je velice podobný typu jarnímu, ale je spíše studený jako zimní. Pokud je ti to podobné, přečti si v článku, co ti bude slušet.

Dívky patřící k letnímu typu můžou zdánlivě působit jako šedé myšky.

Jak poznáš letní typ

Jak už jsem říkala, jedná se o typ podobný jarnímu typu, ovšem spíš studenější. Pleť je jen zřídka olivová a tmavá, více se objevuje světlá pleť s namodralým podtónem. Vlasy bývají blond, patří sem všechny plavovlásky především s našedlou popelavou barvou. Můžeme sem ale zařadit i dívky se světle hnědými a tmavě hnědými vlasy. Oči u letního typu bývají šedé, ale také šedomodré, oříškové, modrozelené, tmavě modré a tmavě hnědé. Dívky letního typu můžou být díky tomu označovány za „šedé myšky“. Rty má tento typ růžové nebo namodralé.

Pleť: světlá s šedými a namodralými podtóny, ojediněle se objevuje olivová a tmavší pleť.
Rty: růžové až namodralé.
Vlasy: blond nebo plavé popelavých barev nebo světle až tmavě hnědé.

Jaké zvolit barvy?

K letnímu typu se hodí spíše studené, pastelové a pudrové barvy. Stejně jako u jarního typu dívek se k letnímu typu hodí také něžné a jemné odstíny. Mezi konkrétní barvy, které ti budou určitě slušet patří: šedá modrozelená, zelená barva rákosí a mincově zelená, růžově béžová, malinová, pudrovaná růžová, barva šeříku, lilku a bordó, světlá modrá, denimová modř a holubí modř, kakaově hnědá, černohnědá, starobílá, tlumená a melírovaná šedá, antracitová a modrošedá.

Barvy, které ti naopak slušet příliš nebudou jsou žlutavé a zářivé odstíny, rezavá, oranžová, žlutozelená, černá a černobílá, zlatá a všechny teplé barvy.

Jak se líčit?

Při líčení by měla volit především světlejší make-up, pokud ovšem ale patříš letnímu typu s tmavší nebo olivou pletí, jsou pro tebe vhodné béžové odstíny. S tvářenkou to moc nepřeháněj a používej spíše růžové odstíny. Při líčení očí nemusíš mít strach z růžové, kterou může zkombinovat s perleťovou zelenou nebo modrou. Dále na tobě budou vypadat dobře stíny fialové nebo lila barvy. Tmavším kouřovým líčením také nic nezkazíš.

Řasenku a tužku na oči zvol spíše šedou nebo černou. U líčení rtů je nejvhodnější perleťová rtěnka nebo různé druhy lesků na rty. Na večerní líčení vyzkoušej klidně i rtěnku tmavě červenou, bude vypadat skvěle!

Jaké nosit oblečení a doplňky?

Doplňky by neměly být příliš křiklavé, lepší jsou spíše matové šperky namísto lesku. Dále ti také bude slušet stříbro, zlato rosé, platina a perly v růžovém nebo modrém odstínu.

V oblékání by ses měla snažit rozzářit sebe, takže se neboj být výraznější a vol výše uvedené barvy, s těmi rozhodně budeš vypadat skvěle a každý kluk se za tebou otočí!

Autor:

Dvacetiletá cílevědomá usměvavá slečna, odbornice přes líčení, kosmetiku a módu, která našla vášeň a zalíbení v psaní. Vystudovala obor kosmetika-vizážistika, tudíž ví o čem je doopravdy řeč.

►► Všechny příspěvky | Email | Web | Facebook

Názory a komentáře

  1. Veronika Š |

    Konečně typ co ke mě sedí :-) a ty rady jsou super.

  2. Slečna K. |

    To jsem ráda, že jsem ti pomohla :-)

Napiš svůj názor