Barevná typologie: podzimní typ

Patříš-li z barevné typologie k podzimnímu typu, může se ti stát, že jen s malou dávkou líčidel vypadáš okamžitě neodolatelně nebo dokonce díky svým výrazným očím a vlasům ti to sluší i bez líčidel. Barvy podzimního typu jsou především teplé a přírodní. Přečti si víc o tomto typu a zjisti, co ti bude slušet!

Podzimní typ

Dívky podzimního typu jsou přirozeně krásné, které dokážou okouzlit sami sebou.

Jak poznáš podzimní typ?

Dívky a ženy patřící k tomuto typu mají pokožku s teplým nažloutlým podtónem. Pleť je buď v tónu šampaňského nebo bledá průsvitná v barvě slonové kosti. Objevují se načervenalé pihy a mateřská znaménka. Barvy vlasů u podzimního typů se vyznačující svou načervenalostí, takže sem patří sem patří vlasy zrzavé, zlatavě plavé nebo kaštanové. Oči bývají výrazné v barvách modré, zelené, tyrkysové, bleděmodré nebo tmavě hnědé. Rty jsou sytě červené. Dívky tohoto typu se špatně opalují a jejich kůže se rychle spálí.

Pleť: v šampaňském nebo bledě průsvitném odstínu v teplém nažloutlém podtónu.
Rty: sytě červené až rudé.
Vlasy: načervenalé odstíny zrzavé, zlatavě plavé nebo kaštanové.

Jaké zvolit barvy?

K podzimnímu typu se nejvíce hodí teplé barvy v jemných jasných odstínech – nejvíce lichotit budou barvy od hnědé až po čokoládovou, odstíny šampaňské až zlato-béžové a rezavé. V zelených odstínech, jako je barva khaki, olivová, tmavá jedlová zeleň či zelená petrolejová, ti to bude nejvíce slušet a budeš působit doslova harmonickým dojmem. Dále také jsou dobrou volbou všechny zemité odstíny, které ti rozzáří pleť. Další slušivé barvi jsou červeň vlčího máku, rajčatová, barva mědi a losová. Bílou barvu bys měla nosit jedině s teplým nádechem.

Barva výhradně podzimního typu je zářivá oranžová, jelikož jedině tento typ v ní bude vypadat opravdu výborně, stejně jako ve všech načervenalých odstínech modré, jako je například švestková nebo modrofialová. V barvě hořčicové a v barvě kukuřice vypadají ostatní typy nevýrazně až nemocně, ovšem podzimní typ v nich přímo září.

Naopak u podzimního typu se nedoporučuje kontrast černé a bílé, šedohnědé barvy, výrazná růžová a modrozelená, která sluší více letnímu typu.

Jak se líčit?

Podzemní typ je přirozený typ, což znamená, že i tvé líčení by mělo vypadat více přirozeně, a tak si pořiď především samé nature odstíny. Make-up by měl být se zlatavým nádechem a stejně tak pudr.

Oční stíny vol opět zlatavé, béžové, cihlové, jantarové, hnědé a khaki. Oční linka bude nejlépe vypadat jedině hnědá, ale řasenku můžeš zvolit, jak hnědou, tak klidně černou. Rtěnku opět vol spíše v barvách meruňkové, nahnědlé až rezavé.

Jaké zvolit oblečení a doplňky?

Podzimnímu typu sluší zlatavé šperky, drahé kameny jako je jantar, topas či achát. Ozdobou ti bude dokonce šperky ze dřeva, peří nebo kostěné a kožené doplňky. Naopak se vyhni stříbru a bílému zlatu.

V oblékání ti budou slušet také přírodní odstíny a skvěle ti padnou například pletené věci. Ve vzorech nejlépe vypadají větší květy nebo puntíky.

Autor:

Dvacetiletá cílevědomá usměvavá slečna, odbornice přes líčení, kosmetiku a módu, která našla vášeň a zalíbení v psaní. Vystudovala obor kosmetika-vizážistika, tudíž ví o čem je doopravdy řeč.

►► Všechny příspěvky | Email | Web | Facebook

Názory a komentáře

Napiš svůj názor