Foť stylově aneb 4 tipy na stylové fotoaparáty

Dnes se znovu zaměřím na techniku a představím ti několik nejoblíbenějších a nejkvalitnějších fotoaparátů, které padnou do ruky i do oka a zachytí věci, které si budeš s úsměvem na tváři připomínat. Protože když se sejde „stará parta“ není nic lepšího, než se zasmát u vzpomínek, které nám připomenou, jak vzácné je přátelství. Chceš tedy vědět jaké 4 modely fotoaparátu jsou pro tebe ty pravé?

Foť stylově aneb 4 tipy na stylové fotoaparáty

Vytvoř si s kvalitním trendy fotoaparátem vzpomínky na celý život.

Sony Cyber-shot DSC-HX9

Sony Cyber-shot DSC-HX9

Chceš-li vysoký zoom, vol tento kousek!

Jako první tu máme nenápadně vyhlížející kousek od společnosti Sony. Mezi jeho velké přednosti patří v recenzích vysoce ceněný zoom, a to jak optický, tak digitální. To se projeví hlavně u videa, když během natáčení zůstane i po zoomování obraz kvalitní. Mezi jeho spíše záporné vlastnosti patří GPS. Ten sice přiřazuje ke snímkům polohu a další informace, ale ty bývají dosti odlišné od skutečnosti. I přes tuto malou, a pro většinu uživatelů nepodstatnou chybičku, se jedná a velice kvalitní přístroj, jehož cena se pohybuje okolo rozumných 6.500,-.

 

Nikon Coolpix S6200

Nikon Coolpix S6200

Nejen kvalitní ale také stylový je právě tento foťák.

Další fotoaparát na tom sice není výkonostně tak dobře, jako předchozí, ale rozhodně se ti hodí, jestliže párty je tvoje druhé jméno. Tento stylový a kompaktní stroj se vejde téměř kamkoliv, takže ti nebude překážet. A navíc se dodává hned v několika barevných variantách, jako jsou modrá, růžová, bílá, perleťová, černá a další. I přes jeho slabší technické proporce dokáže vyfotit velice slušné fotografie. Mezi zápory patří slabší baterie. Na jedno nabití vydrží cca. 250 snímků, ale záleží jak často budeš fotit. Vzhledem ke kovovému tělu je to pro tebe ideální společník na akce, je stylový, je těžké ho rozbít a cena kolem 3.000,- je jen třešničkou na dortu.

 

Panasonic Lumix DMC-TZ20

Panasonic Lumix DMC-TZ20

Snazší ovládání ti u tohoto fotoaparátu umožní dotykový displej.

A máme tu zástupce ze stáje firmy Panasonic. Tento fotoapárát jsem vybral hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že jde s moderní dobou a proto zde najdeme dotykový displej, se kterým je ovládání snažší. Můžeš také využít klasických tlačítek. Dalším důvodem je možnost realistického 3D záznamu! Ano přesně tak, s tímto modelem si můžeš vytvořit svoje vlastní 3D. Jeho desing je elegantní a ničím nepřekvapí. Bohužel, jako u většiny kompaktní přístrojů, nelze ve špatně osvětlených místnostech pořídit kvalitní fotografie. Tento fotoaparát se hodí spíše do přírody, na procházky a nebo výlety s tvými kamarády.

 

Canon EOS 5D Mark II

Canon EOS 5D Mark II

Pokud ti nevadí velká investice, je pro tebe tento foťák ten pravý.

Pro udržení rovnovážnosti jsem si pro tebe připravil i profesionální aparát. Není to žádný drobeček a cena, která se pohybuje okolo 80.000,- zaručuje obrovskou kvalitu fotografií. Zajímáš-li se o focení, jedná se prý o jeden z nejlepších kousků pro začínající fotografy. Díky jeho jednoduchému ovládání, kvalitním doplňkům a na profesionální stroj na tak vysoké ceně, se může už od roku 2008 pyšnit poměrně vysokým stupněm prodejnosti. Rozhodně patří na různé sportovní akce. A jestli má někdo z příbuzných nějakou oslavu nebo taneční a podobně, není nic lepšího, než tento okamžik zpečetit kvalitním zachycením vzpomínek.

Dnes jsem ti tedy představil čtyři přístroje, které mě nejenom zaujaly, ale ve svých kategoriích se řadí k nejoblíbenějším. Mnoho uživatelů si je vychvaluje a nedá na ně dopustit. Ať už si tedy začínajíci fotograf, nebo patří zachycování okamžiků s tvými přáteli do tvých hobby, rozhodně si v tomto článku vybereš svého favorita. Strážce obrazů, které si jednou se svými přáteli připomeneš při společné skleničce. Při společném vzpomínání na nejhezčí dny vašich životů.

Autor:

Dvacetiletý student Technické univerzity v Liberci, který vidí svoji budoucnost v žurnalistice. Mezi jeho zájmy patří sport všeho druhu a sledování filmů. Nejčastěji ve svém životě bojuje s leností a poměrně často se stává, že prohraje.

►► Všechny příspěvky | Email

Názory a komentáře

 1. Dragell |

  Panasonic Lumix mám, teď jsem přešla na FZtko. Tak nějak už jsem si za ta léta zvykla na práci s tímto přístrojem, je pro mne pohodlný a šikovný :)
  I když u typu, který zde představuješ, zní ten dotykový displej nebezpečně (tedy pro mě :D)

 2. miky |

  Bohužel jsem docela pes na některé věci, obyčejný člověk si toho asi nevšimne, ale fotografie u Niconu je fotografie jiného modelu (S8200) a když už u něj vyjmenuješ barevné varianty, tak napsat další, když už zbývá napsat jen červená mi nepřijde to pravé. Někdo se může pídit potom, jaké ty další barvy jsou a žádné nenajde. Dále ještě výtky k dalším dvěma fotografiím Panasonic a Canon, Proč to zrcadlové otočení? A nakonec, když už se tu očividně jedná o cílený magazín, tak proč, je na konec zařazen profesionální fotoaparát za 80 000,-?
  A nakonec, abych jen nekritizoval, tak nejvíc se mi líbí text a výběr Nikonu, jelikož na ten si i mladé slečny dokáží ušetřit a na párty/obchodové/objímací fotky to stačí :))

 3. PJ |

  U Panasonicu jde jen o zvyk, pravda, že mě to taky děsilo a nějakou dobu jsem to i proklínal, ale teď už je to užitečný pomocník. :)

  Fotografie nejsou moje. Většinou vybírám nestylové nebo co, takže si Káťa dává svoje:) A Canon je tu proto, že se v mém okolí začalo objevovat spousta lidí, kteří se o profesionální focení zajímají a jsou mezi nimi i slečny, takže mi to přišlo jako dobrý krok, vybrat přístroj pro začínající fotografy/fotografky.

 4. Slečna K. |

  K fotografiím… jsem laik, tak jsem si nevšimla, že přidávám fotografii jiného modelu a zrcadlově otočené jsou proto, protože je pravidlo, že fotografie musí vždy jakoby „koukat“ do textu ;-)

 5. miky |

  V tom případě bych dal ty fotky asi na druhou, ale budiž :) Není to nic závažného. Jen, že jsem si toho všiml. Ten jiný model by šel napravit :) Já jsem to taky zjistil náhodou, když jsem hledal jaký jsou možný barevný varianty, a právě mi to našlo jinak vypadající foťák. :))

Napiš svůj názor