6 super tipů jak správně nalíčit oči

Nevíš jak vhodně líčit své oči, tak aby vypadaly dobře? Máš malé nebo naopak moc velké oči? Povislé nebo blízko u sebe? Žádný problém! Poradím ti, jak je líčit tak, aby si dosáhla ideálního tvaru očí a svůdného pohledu, kterému žádný neodolá. Neboj se a uč se!

Správné líčení očí

Máš oči blízko u sebe, malé nebo naopak velké oči? Nevadí, nauč se je líčit a budou vypadat skvěle!

Při správném líčení očí nesmíš zapomínat nejprve na podklad, takže první nanes na oči make-up a přepudruj je. Jedině tak ti budou oční stíny dobře držet a také pěkně vypadat. Máš-li malé nebo unavené oči, dej si do vnitřního koutku oka a pod oči světlý tekutý korektor, který oči rozzáří. Samozřejmě, můžeš ho použít i u jiného typu očí, tím nic nezkazíš, ba naopak!

1. Povislé oči

Oči s povislými víčky vypadají těžce a unaveně. Musíš tedy oko opticky otevřít a zvýraznit. Vyvaruj se ale tmavých stínů přes celé víčko, tím bys docílila akorát toho, že tvá kukadla budou vypadat ještě těžší a unavenější, a to oči opticky zmenší a uzavře. Nepoužívej ani světlý stín, tím bys také zvýraznila jeho tvar. Nanášej ho pouze na kost pod obočím a horní linku řas. Střední odstín barvy rozetři směrem nahoru přes celou povislou oblast. Dále nanes tmavý stín na vnější řasovou linku, pěkně ho rozetři a tvaruj. Na závěr nezapomeň na řasenku, kterou nanášej směrem ven.

2. Malé oči

Malé nevýrazné oči je třeba zvětšit. Používej tedy světlé a zářivé stíny, které nanášej na pohyblivé víčko. Perleťové stíny používej také na kost pod obočí a do vnitřního koutku oka zkus světlý jemný stín. Na řasy použij prodlužující řasenku a do oka na vnitřní linku používej jen světlé tužky, jako například bílou nebo béžovou. Vyvaruj se černých odstínu tužek a stínů!

3. Velké oči

Mít velké oči, to je možná i tvůj sen. Ovšem ne vždy jsou velké oči ideálem, a to v případě pokud máš příliš výrazná horní víčka a plné oči. Musíš tedy zmírnit jejich výraz. Tmavý stín aplikuj, co nejblíže k řasám a směrem k obočí jej rozetři roztracena. Můžeš také zkusit nanést jen tmavou tužku se stejnou intenzitou po celém víčku, protože úkolem je oko lehce uzavřít. Můžeš také nanést tužku na vnitřní linku oka. Na řasy používej zhušťující řasenku.

4. Oči daleko od sebe

Máš-li prostor mezi očima větší, než jedno oko, tak tvé oči jsou daleko od sebe. Musíš je tedy opticky malinko přiblížit, a to tak že do vnitřního koutku oka aplikuješ tmavší stín. Dále už můžeš líčit klasickým způsobem – naneseš světlejší stín dovnitř oka a tmavým stínem pak vystínuješ oko do kočičího tvaru.

5. Oči blízko u sebe

Pokud máš prostor mezi očima menší, než jedno oko, máš oči blízko u sebe. Je tedy třeba oči mírně oddálit. Používej světlý pudrový matný stín do 2/3 oka a z vnější strany nanes tmavší stín, který vystínuj tak, aby se oko otevřelo a zůstal co nejvíce viditelný světlý prostor u vnitřního koutku oka. Tmavý stín nebo tužku začni nanášet kousek dál, než přímo místa, kde nám začínají růst řasy a linku protáhni směrem ven. Řasy zvýrazňuj také směrem ven a šikmo nahoru.

6. Pamatuj!

Tam, kde u líčení použiješ světlý stín, to opticky zvýrazňuješ, zvětšuješ a vyzdvihuješ do popředí. Naopak s tmavým stínem zmenšuješ, zužuješ a potlačuješ do pozadí.

Autor:

Dvacetiletá cílevědomá usměvavá slečna, odbornice přes líčení, kosmetiku a módu, která našla vášeň a zalíbení v psaní. Vystudovala obor kosmetika-vizážistika, tudíž ví o čem je doopravdy řeč.

►► Všechny příspěvky | Email | Web | Facebook

Názory a komentáře

 1. kluk |

  Mě se nabarvené víčka nelíbí.

 2. Slečna K. |

  Je mi jasné, že kluci mají asi radši přirozenost :-)

 3. Handour.H.80 |

  přesně tak.Mýmu bývalýmu přítelovi se taky víc líbilo,když jsem nenamalovaná a mám i takový kamarády,kteří mají rádi přirozenost,ale myslim si,že do toho holkám nemůžou mluvit.Když se chtějí malovat tak at se malují:)Přijde mi zbytečný se malovat ,když jsem jen doma nebo když jdu jen se synem na hřiště,jinak se maluju,když jdu do společnosti,

 4. Anet |

  Škoda, že u každého typu očí není obrázek, jak by to mělo správně vypadat po nalíčení… z tohoto návodu až tak moudrá nejsem…

 5. Anooooonymka |

  Co když mám oči prostě normální? Ani jedno z tohoto článku..

 6. Slečna K. |

  Tak to je celkem výhra, nemyslíš, mít „prostě normální“ oči? :-) Můžeš si dovolit v podstatě cokoli a neumíš nic maskovat jako slečny, co mají nějaký z výše uvedený typů očí ;-)

 7. Vivet69 |

  Také bych se ráda nalíčíla podle vašich rad,ale kde mám vzit líčeni?mám akoraat tužku na oči, řasenku od vetnamcu nooo ato je vše.A na pořadny líčeni nemám pěnize.Jedině že bych prodala pc,ale to se zase nedozvim jak se spravně naličít:-(( ach joo. tak co teď?Každopadně chci mit krasné očí a ne jen to.Poradi mi někdo?Iveta

 8. nikodrom |

  Ach jo… moc sem to nepochopila…. mohlo by u toho byt nejake videjko jak to nalíčit nebo fotka jak to má po líčení vypadat…

 9. ZuzixXx |

  Ahoj, jsem kosmetická poradkyně a vizážistka, kdo by chtěl pomoct s líčením a poradit co a jak dělat ať se mi ozve. Ráda Vám poradím a zadarmo :) zprusova@gmail.com

Napiš svůj názor