Poznej krásu a lesk šperků Swarovski

Asi by se těžko hledala slečna, která nepodlehla lesku a kráse, kterou nabízejí šperky Swarovski. Tyto šperky jsou znakem luxusu a možná tě bude zajímat, odkud pochází, kde je můžeš koupit a jaká je jejich cena. V tomto článku se dozvíš vše, co tě zajímá a pánové se můžou inspirovat na krásný dárek (nejen) k Valentýnu!

Šperky Swarovski

Na špercích Swarovski je skvělé, že si je můžeme dovolit každá!

Kdo za tím stojí?

Zakladatel firmy Swarovski byl rakouský brusič skla Daniel Swarovski, který byl původem z Česka. Stojí za zrodem nového brousicího přístroje a ve Wattens v Tyrolsku nalezl optimální podmínky pro založení brusičství díky energii z Alpské vody. Firma pak byla oficiálně založena v roce 1895. Firma Swarovski nejdříve pracovala se šperky skleněnými, ovšem od roku 1913 vyrábí svůj vlastní křišťál. Nyní má Swarovski již více než stoletou tradici a jeho firma má přes 16 000 zaměstnanců a působí ve 40 zemích světa!

Swarovski nejen jako šperk

S křišťály Swarovski najdeš náušnice, náramky, náhrdelníky a přívěšky. Tím to ale nekončí! V dnešní době už se těmito křišťály zdobí dokonce například falsh-disky, myši k počítači, samotné notebooky, sluchátka ale i obojky pro tvého čtyřnohého mazlíčka. Je to doslova fenomén!

Nejlepší na tom je, že si ho může dovolit každý! Můžeš si ho pořídit i ty nebo ti ho může pořídit tvůj přítel, a to bez toho aniž by přišel o celou svojí výplatu, protože cena šperků Swarovski se pohybuje, dle komponentu, od pouhých pár stovek korun až po tisíce.

Kde šparky lze zakoupit?

Nejen že Swarovski má své oficiální kamenné obchody, které najdeš v Praze, například v Pařížské ulici, ale dají se sehnat i na internetu. Můžeš je také koupit i v obyčejném zlatnictví.

Dávej si ale pozor, aby sis nekupovala padělek! U šperku musí být označení, že jde o Swarovski – většinou zde bývá označení v podobě malé labutě.

Jak se o starat o šperky Swarovski?

Bižuterie Swarovski vyžaduje dokonce speciální péči. Aby vydržely co nejdéle krásné, je třeba dbát na to, aby nepřišly do kontaktu s chemickými látkami – působení parfémů, chlóru, mořské vody nebo jinými látkami, je může poškodit. Dále by neměly přijít do styku s vodu, tudíž by ses s nimi neměla ani sprchovat. Sundej je také při větší fyzické námaze, aby je nepoškodil pot. Nejlépe uděláš, budeš-li je sundávat, jakmile přijdeš domu. Uchovávej je v krabičce nebo nějaké sáčku a pravidelně je čisti speciálními přípravky či ubrousky.

Autor:

Dvacetiletá cílevědomá usměvavá slečna, odbornice přes líčení, kosmetiku a módu, která našla vášeň a zalíbení v psaní. Vystudovala obor kosmetika-vizážistika, tudíž ví o čem je doopravdy řeč.

►► Všechny příspěvky | Email | Web | Facebook

Názory a komentáře

Napiš svůj názor