Spolupráce

Baví tě psát články a myslíš, že ti to jde? Pokud ano, tak Magazín 2K má pro tebe skvělou příležitost! Ať už jsi studentem vysoké školy a chceš získat praxi, nebo tě psaní prostě jen baví, můžeš začít u nás. Pokud totiž chceš, aby tvoje profesní cesta byla novinařina a psaní, není důležité mít na to takzvaně papír o tom, že to umíš, ale to důležitější je praxe, a tu ve škole nezískáš.

Psaní článků pro dívčí magazín

Baví tě psaní? Tak neváhej a staň se naší novou redaktorkou!

Začni u nás!

Magazín 2K sice nenabízí žádné finanční ohodnocení, což pro někoho může být bod, přes který dál nejde, ale brzy zjistíš, že je to pravděpodobně jediná cesta, jak se něco naučit a jak přijít ke zkušenostem. I já, Slečna K., jsem začala obyčejným blogařením, a postupně jsem se „vypsala“ až sem. Ačkoli stále psaní magazínu není nic, co by mě živilo, tak o to mi samozřejmě nejde, protože pro mě nejsou důležité větší přínosy na bankovní účet, ale nárůst návštěvnosti, vašich komentářů a v nepolední řadě moje samotné zlepšení.

U nás se naučíš nejen lepšímu psaní, ale také určitému pracovnímu řádu, jelikož pravidelné odevzdávání jednoho článku každý týden ve stanovenou dobu tě naučí si nejen lépe organizovat čas, ale také se více soustředit na jedno určité téma. Díky psaní získáš větší rozhled a naučíš se dobře se vyjádřit.

Pravidla pro pisatelky

  1. Články, které budeš chtít na Magazínu 2K uveřejnit, musí být tvé vlastní a ne někde okopírované. Redaktorky používající tlačítka Ctrl+C a Ctrl+V nehledáme!
  2. Důležitou podmínkou je umět dobře český jazyk. Magazín 2K má sice schopné korektory, ale ti zde jsou na výpomoc, aby opravili nějaký ten překlep a ne, aby opravovali jedno slovo za druhým, takže pokud ti čeština dělá problémy a chceš přesto přispívat, dej své články přečíst někomu ze svých známých, než ho pošleš do magazínu.
  3. Důležité je, aby tě psaní bavilo a pro Magazín 2K to nebylo pouze otázkou měsíce. V případě, že k nám chceš zaslat pouze jeden či dva články, řekni to předem a můžeme tě zařadit do rubriky čtenářky píší, která je určená pro občasné pisatelky.
  4. Občas sice není čas, to víme i my, ale je třeba psát pravidelně minimálně jednou týdně.
  5. Psát slušně a nikoho prostřednictví článků nenapadat.

Tak neváhej!

Pokud tě naše nabídka zaujala a neodradilo tě, že se jedná o dobrovolné psaní bez nároku na honorář, která nabízí ceněné zkušenosti, určitě se ozvi. Rozmysli si, co tě nejvíce zajímá a na jaké téma máš co říct, zda je to móda a kosmetika, vztahy a sex, zdraví a pohyb, celebrity a společnost nebo kultura, filmy a knihy? Až se rozhodneš, pošli na e-mail kafkova.katerina@gmail.com z svůj ukázkový článek spolu s textem, ve kterém bude něco o tobě a o tom, do jaké sekce chceš psát a proč. Pokud nás tvá tvorba zaujme, oslovíme tě. Tak už neváhej a piš!