25ZOBRAZENÍ

A žili spolu šťastně až do smrti. Tuto frázi znáš nejspíš už asi jen z knížek, protože jistě jsme většina z nás, a určitě i ty, zažila někdy rozchod. Někdy méně bolestivý, někdy ovšem více. Nejhorší je, když to nečekáš, když si stále myslíš, že je vše v pořádku… Jak se ale takovým rozchodem vyrovnat?

Ty kamarádkám vyprávíš, jak jsi šťastná, plánuješ společnou budoucnost a vidíš, jak spolu zestárnete. On zase naopak kámošům tvrdí, že už se to s tebou nedá vydržet a rád by to ukončil, ale neví jak. Znáš přeci tu scénu z filmu Není to konec světa!á>

Nečekala jsi to a teď máš pocit, že to bez něho nezvládneš. Každou chvíli na něj myslíš, do očí se ti hrnou slzy a myslíš, že se z toho nikdy nevyléčíš a nevíš, jak rozchod přežít. Asi tomu teď věřit nebudeš, ale není třeba věšet hlavu! Pro jedno kvítí slunce přeci nesvítí. Život jde dál a po světě určitě chodí ne jeden kluk, který by o tebe měl zájem a hýčkal si tě. Chce to jen čas! Navíc být single taky není špatné. Můžeš chodit na diskotéky a bavit se, flirtovat s jinými kluky a nikdo ti to vyčítat nebude. Tak běž a užívej si! Mládí je přeci tak fajn!

Čas rány léčí

Není to žádná neznámá, že čas vyléčí ty největší šrámy i ty nejbolestivější rozchody. Jizvy ti sice zůstanou, ale s tím se musíš už vypořádat sama a za dlouhý čas už si ani nevzpomeneš. Uznej sama, pokud to skončilo, je určitě dobře, že to skončilo dříve, než-li později. Znamenalo to, že si prostě nejste souzení a je to mnohem lepší, než propadnout stereotypnímu vztahu, kdy už nevíte, jak od sebe utéct a zůstáváte spolu jen ze zvyku. Vše zlé je přeci k něčemu dobré.

Zbav se vzpomínek

Vzpomínky sice z hlavy nedostaneš hned druhý den po rozchodu, ale pokud se snažíš a nevíš, jak zapomenout, tak ti v tom určitě nepomůžou fotky vystavené na poličce, jeho fotka na tapetě v mobilu a plyšák, který ti sedí na posteli. Vše musí pryč! Můžeš to jen uklidit do krabice a založit někam do skříně nebo na půdu, pokud ovšem máš vztek, tak ti nic nebrání, abys fotku roztrhala nebo ji spálila, možná to bude mít i větší efekt. Prostě musíš zatnout zuby a zbavit se všeho, co ti ho připomíná, alespoň dočasně, protože jinak tě bude při každém pohledu ta věc, co ti dal on, nutit na něho myslet a nikdy se z toho začarovaného kruhu nedostaneš!

Věnuj se tomu, co tě baví

Jsi sama a najednou máš spoustu času, byla by tedy škoda ho nevyužít. Věnuj se naplno svým koníčkům, krásně se odreaguješ a navíc budeš dělat, co tě baví a třeba se v něčem i zlepšíš, budeš mít totiž to správné nasazení. Vyzkoušej klidně i něco nového!

MŮJ TIP: Skvělé je taky zkusit přečíst nějakou knížku. Já třeba v době po rozchodu četla Stmívání, a to, jak tě kniha vtáhne do děje, zapřičiní, že aspoň nebudeš myslet na nic jiného a budeš se soustředit jen na to, co čteš. Pokud bude navíc poutavá, budeš chtít číst každou volnou chvíli a za čas už na něj nebudeš myslet vůbec!

Nepodceňuj se, přijde další

Ať už jste se rozešli z jakéhokoli důvodu, ať už to byla vina tvoje nebo jeho, nesmíš se podceňovat a myslet si, že nejsi hezká nebo jsi nějaká špatná. Nic takového! Ne všichni můžou žít zrovna s tím druhým, takže jste si prostě jen nebyli souzeni, ať už jste oba sebekrásnější. Je opravdu malá pravděpodobnost, že skončíš navždy sama a už si žádného kluka nenajdeš. Teď je skvělá příležitost seznámit se s někým novým, hezčím a lepším, který tě nebude mít rád takovou, jaká jsi, ale bude tě mít rád, ba dokonce milovat právě i přesto, jaká jsi, takže se nezavírej na dlouhé dny doma a jdi vstříc novým zítřkům. Někde tam venku určitě čeká ten pravý!